Skok na vsebino

Cressida Cowell
KAKO IZURITI SVOJEGA ZMAJA

Založba Morfem, 2021
Ključne besede: zmajeslovje, vikingi, fantastika, junaki, bojevniki

KAKO IZURITI SVOJEGA ZMAJA

V Knjižnici Lenart je na voljo nova mladinska serija o vikingih in zmajih. Trenutno je na voljo šest delov, v prvem z naslovom Kako izuriti svojega zmaja

Zgodba pa se začne takole:« Pred davnimi časi je na divjem in vetrovnem Otoku gumpcev drobižkast Viking s precej dolgim imenom stal do gležnjev ugreznjen v sneg. Viki III., Vandalska vahnja, up in bodoči poglavar plemena Kosmati huligani, se je malce slabo počutil, odkar se je tisto jutro zbudil. Deset fantov z Vikijem vred je upalo, da bodo postali polnopravni pripadniki plemena, ko bodo opravili zmajski sprejemni tečaj.«

In kaj to pomeni? Mladi, vikinški junaki so morali po starodavnem izročilu plemena Huliganov ujeti svojega zmaja. Na zlovešči pečini zmajev so pozimi zmaji spali, le tu in tam se je slišalo njihovo smrčanje. V eni izmed štirih votlin je spalo tri tisoč zmajskih mladičev. In tja se je odpravila četica osmih, mladih vikingov, ki bi radi ujeli svojega zmaja. Škilek in Viki sta bila najšibkejši člen in vsi ostali so se norčevali iz njiju. Po vseh nesrečnih pripetljajih so vikingi ujeli svoje zmaje, Škilek je s svojim kihanjem za hip prebudil zmajske mladiče, da je vsem zaledenela kri, saj so bili še vedno v rovu. Pa to še ni bilo najhujše…Viki je imel v svojem košu na hrbtu najmanjšega zmaja, čisto majhnega, pa še brez zob. To se bodo vsi smejali, sta si mislila s Škilekom. In so se res. Viki ga je poimenoval kar Brezzobi. Ko so se zmaji prebudili iz zimskega spanja, se je pričelo urjenje. Ja, veliko truda in vztrajnosti in potrpežljivosti je bilo potrebno. Zagotovo pa ni vse v moči!

LE M P COWELL C.: Kako izuriti svojega zmaja

Odpiralni čas